Nowe wątki w sprawie rozboju na krośnieńskim przedsiębiorcy

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego krośnieńskiej komendy, pod nadzorem Prokuratora Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, pracują nad sprawą rozboju sprzed blisko 23 lat. Dzięki pozyskaniu nowych informacji, udało się m.in. ustalić samochód, którym poruszali się sprawcy napadu oraz kierunek ucieczki przestępców.

  • fot. archiwum KMP Krosno/Ulica Lenarta w Krośnie – miejsce, w którym doszło do rozboju

Śledczy powrócili do sprawy rozboju na właścicielu kantoru, do którego doszło w grudniu 2000 r. Mężczyzna został zaatakowany na chodniku przez dwóch sprawców, którzy ukradli mu saszetkę z pieniędzmi, po czym oddalili się pieszo w kierunku obiektów sportowych przy ul. Bursaki w Krośnie.

Dzięki opublikowaniu komunikatu o powrocie śledczych do sprawy napadu sprzed blisko 23 lat, pojawiły się nowe i dotychczas nieznane wątki. Na podstawie uzyskanych informacji ustalono m.in., że przestępcy poruszali się prawdopodobnie samochodem osobowym marki Ford. Ten sam pojazd widziany był również w rejonie przejścia granicznego ze Słowacją. Ponadto ustalono, że przestępcy mogli współpracować z osobami pracującymi na miejskim targowisku przy ul. Legionów w Krośnie.

Dziękując wszystkim osobom, które przyczyniły się do przekazania tych niezwykle istotnych informacji, zwracamy się z prośbą do mieszkańców przygranicznych miejscowości, pracowników miejskiego targowiska w Krośnie oraz podmiotów prowadzących działalność związaną z wymianą walut w rejonie przejścia granicznego ze Słowacją, o przekazywanie kolejnych informacji pomocnych w ustaleniu sprawców tego rozboju. Ponadto, poszukujemy świadków wśród ówczesnej młodzieży, która w 2000 r. korzystała z obiektów skateparku na terenie MOSiR przy ul. Bursaki w Krośnie. Śledczy nie wykluczają, że sprawa rozboju może mieć związek z późniejszym zabójstwem przedsiębiorcy w 2009 r. Więcej informacji o zdarzeniu tutaj.

W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji mogący pomóc służbom w rozwiązaniu tej sprawy, prosimy o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Krośnie tel. 47 828-35-05 lub Małopolskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie – email: sekretariat.wzkra@prokuratura.gov.pl.

źródło: Podkarpacka Policja

Shares