XX Powojenne Targi Końskie już za nami

W Lutowiskach odbyła się XX edycja Powojennych Targów Końskich. Impreza, nawiązująca do tradycji związanej z jarmarkami, jak zwykle zgromadziła setki turystów i mieszkańców gminy. Wzięli w niej również udział policjanci z Ogniwa Konnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W sobotę, w Lutowiskach odbyły się XX Powojenne Targi Końskie. Impreza ta nawiązuje do przedwojennej tradycji organizowania jarmarków w Lutowiskach. Podczas targów organizowane są między innymi: parada koni oraz pokazy ścieżki huculskiej. Ponadto odbywają się całodniowe targi rękodzieła artystycznego i ludowego. W pokazach wzięli udział policjanci z Ogniwa Konnego Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Konie służbowe na co dzień używane są do służby patrolowej i zabezpieczania imprez masowych na terenie Rzeszowa i jednostek terenowych. Taka forma służby sprawdza się szczególnie w jednostkach terenowych garnizonu podkarpackiego, gdzie policja konna patroluje między innymi tereny leśne.

Warto podkreślić, że również policjanci ustrzyckiej komendy podejmowali działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom targów oraz płynności ruchu na drogach. Mundurowi obecni byli w różnych miejscach, aby nie doszło do żadnych zdarzeń. 

źródło: Podkarpacka Policja

Shares