Krywulki – karpacka biżuteria koralikowej

Wczoraj (18 marca) odbyło się otwarcie wystawy karpackiej biżuterii koralikowej – Krywulki. Kolekcję zaprezentowała nam Pani Ewelina Matusiak -Wyderka, artystka która tworzy tą piękną i oryginalną biżuterię. Uczestnicy mogli podziwiać tradycyjne naszyjniki, bransoletki oraz dowiedzieć się o procesie tworzenia tej wyjątkowej kolekcji. Wystawa będzie czynna codziennie w dniach 18-24 marca od godziny 14 do 18.

UWAGA!!! W dniach 21-22 marca (czwartek-piątek) w godzinach 16:00-20:00, zaplanowane zostały warsztaty tworzenia biżuterii z koralików. Obowiązują zapisy – decyduje kolejność zgłoszeń!

Wydarzenie jest finansowane w ramach projektu „Rafineria Kultur – rewitalizacja zabytkowego budynku Rafinerii FANTO w Ustrzykach Dolnych na potrzeby Bieszczadzkiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego”, który jest dofinansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich poprzez Program „Kultura”, Działanie 1. „Poprawa zarządzania dziedzictwem kulturowym” w ramach MF EOG 2014 – 2021 przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Shares