W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” policjanci spotkali się na stoku z narciarzami

W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, lescy policjanci spotkali się z dziećmi spędzającymi ferie na stoku narciarskim w Weremieniu. Celem akcji było promowanie bezpieczeństwa na stokach narciarskich oraz przeciwdziałanie niebezpiecznym zdarzeniom, do jakich może dojść podczas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

Dobre warunki sprawiają, że mali narciarze i snowboardziści korzystają z działających stoków. Wczoraj rano, w związku z trwającą kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lesku, spotkali się z młodymi turystami i przypominali im o najważniejszych zasadach bezpiecznego zimowego wypoczynku.

Dzieci przypomniały sobie zasady „śnieżnego dekalogu”, opracowane na podstawie zaleceń Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Policjanci przekazywali materiały informacyjne dla narciarzy. Uczestnikom aktywnego wypoczynku, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, wręczano kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Narciarza oraz numery telefonów ratunkowych.


Funkcjonariusze leskiej Policji, działania „Bezpieczne Ferie”, prowadzą co roku, przez kilka tygodni, do momentu, aż swój zimowy odpoczynek zakończą ostatnie województwa. Podczas codziennej służby policjanci informują wypoczywających na nartach, jak bezpiecznie korzystać ze stoków narciarskich, a także czym może grozić np. jazda dzieci bez kasku. W miejscach wypoczynku policjanci organizują spotkania, konkursy oraz prelekcje na tematy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w trakcie ferii.

W trakcie spotkania funkcjonariusze rozdawali dzieciom odblaski oraz upominki przekazane przez Fundację PZU, która jest partnerem akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

z/PP

Shares