30-latek poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymany przez policjantów

Policjanci ruchu drogowego z Leska, podczas kontroli drogowej ujawnili, że kontrolowany przez nich kierowca peugeota boxera poszukiwany jest na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. 30-latka, zamieszkującego w powiecie leskim czeka kara za przestępstwa popełnione na terenie Irlandii.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Podczas prowadzonej kontroli drogowej, policjanci po sprawdzeniu kierowcy w policyjnych systemach informatycznych ujawnili, że 30-latek poszukiwany jest celem aresztowania i wydania lub ekstradycji za przestępstwa, jakie popełnił podczas swojego kilkuletniego pobytu na terenie Irlandii.

Mężczyzna oświadczył policjantom, że za posiadanie znacznych ilości narkotyków, miał w Irlandii, odbywać karę pozbawienia wolności. Funkcjonariusze ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, jakie mężczyzna popełnił w Dublinie. Za inne, do których się nie przyznał, a za które poszukuje go sąd w Irlandii grozi mu nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowiadać będzie z artykułu mówiącego o praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

z/PP

Shares