Zawody rowerowe dla dorosłych i dzieci ponownie w Gminie Bukowsko 16 lipca 2023

W najbliższa niedziele 16 lipca po raz trzeci w malowniczej Gminie Bukowsko zagoszczą kolarze górscy by rywalizować podczas „DareToBe” Maraton MTB Do-met Bukowsko 2023. 


Impreza od samego początku istnienie przyciąga szerokie rzesze miłośników jazdy na rowerze górskim na wyjątkowej trasie,  pełnej niezapomnianych panoram i zapierających dech w piersiach widoków. Współorganizatorzy wydarzenia  Gmina Bukowsko,  2PM Group  oraz Towarztystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej co roku  dbają o przygotowanie tras wszystkich dystansów w trosce o bezpieczeństwo  i niebanalne wrażenia uczestników tej górskiej eskapady. 


„DareToBe” Maraton MTB Do-met Bukowsko tradycyjnie rozgrywany jest na trzech dystansach tak aby każdy znalazł odpowiednie dla siebie wyzwanie do pokonanie na trasie. 
Najkrótszy z nich Quarter to zaledwie 32 km długości ale już 1 tys. metrów przewyższenia  Kolejny nazwany Half to do przejechania 48 km i około 1600 metrów przewyższenia. 
Dla najmocniejszych i najwytrwalszych zawodników przygotowano dystans Full na którym zawodnicy pokonują 65 km  i ponad  dwa tysiące metrów w górę. 

Wierzymy że tegoroczne trasy z profilem przewyższeń godnym pełnowartościowego górskiego maratonu skuszą zawodników zarówno doświadczonych, jak i tych którzy rozpoczynają swoją kolarską przygodę. Trasy do podejrzenia _TUTAJ


Na zawodników czekają na trasie bufety z napojami i żywnością, w  niebezpiecznych miejscach strażacy z jednostek OSP Gminy Bukowsko. Na mecie każdy uczestnik może liczyć na ciepły posiłek przygotowany przez panie z KGW Bukowianki oraz inne atrakcje, które przygotowuje Urząd Gminy we współpracy z lokalną społecznością
Wszyscy zawodnicy startują  o godzi nie 11:00  z placu obok  Urzędu Gminy i podążają w stronę Tokarni  zaczynając rywalizację i dobrą zabawę na rowerze. 

 Zapisy trwają  TUTAJ Odważ się być 16 lipca 2023 w Bukowsku !!!


Harmonogram zawodów:
8:30 – 10:30 – Otwarcie i działanie Biura Zawodów
11:00 – Start zawodów dla dorosłych
11:15 – Start zawodów dla dzieci
13:00 – Rozdanie nagród ze sceny dla dzieci
14:00 do 16:00 – Rozdanie dyplomów, medali, nagród dla dorosłych ze sceny
Miejsce: Plac przed Urzędem Gminy Bukowsko obok Remizy Strażackie

Organizatorzy nie zapominają też o najmłodszych miłośnikach dwóch kółek, dzieci do 12 roku życia mogą wziąć udział w darmowych zawodach rowerowych, które zostaną organizowane na terenie Szkoły Podstawowej w Bukowsku.  Co roku ta część imprezy gromadzi prawdziwe tłumy małych kolarzy dopingowanych przez całe rodziny od startu do mety. 
Zawody dla dzieci ponownie poprowadzi niezawodny Trener Marcin Bialik.  Start zapisów  dla dzieci o godz. 10:00
Tuż po stracie dorosłych zawodników, o godz. 11:15 rozpoczną się Zabawy Rowerowe Mapei Kids Race dla dzieci przy Szkole Podstawowej w Bukowsku.

Dzieci wystartują w kategoriach :
•    Żaki – 11 i 12 lat 
•    Żaczki – 9 i 10 lat 
•    Dzieci  – 7 i 8  lat 
•    Dzieci Młodsze – 5 i 6 
•    Kategoria OPEN  rowery biegowe  – 2 do 4 lat 
•    Kategoria OPEN  rowery z napędem  – 2 do 4 lat 

Zabawy rowerowe są współfinansowane przez Powiat Sanocki oraz firmę Mapei. 


Organizatorem wydarzenia jest Gmina BukowskoTowarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej w Bukowsku oraz 2PM Group Pawła Przybyło.
Sponsorem  tytularnym zawodów jest ponownie Do-Met  Dominika Wyciszkiewicza, który wspiera  niezmiennie od trzech lat to sportowe wydarzenie w naszej gminie. 
Dzięki wspólnym działaniom samorządu, organizacji pozarządowych i przedsiębiorcy z Gminy Bukowsko, na rzecz rozwoju wydarzeń sportowych w naszej gminie wyścig Do-Met Bukowsko Maraton MTB stał się  stałym punktem na mapie zawodów rowerowych Podkarpacia. Zawody sportowe popularyzują nie tylko aktywny tryb życia wśród mieszkańców naszego regionu, ale wpływają pozytywnie na wizerunek Gminy Bukowsko, a co za tym idzie na jakość życia mieszkańców.

źródło: Gmina Bukowsko

Shares