Podejrzany o śmiertelne potrącenie rowerzysty i ucieczkę z miejsca zdarzenia usłyszał zarzuty i został aresztowany

Decyzją Sądu Rejonowego w Przemyślu, najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym 36-latek, który podejrzany jest o spowodowanie wypadku w Wapowcach, w wyniku którego śmierć poniósł rowerzysta. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Natychmiastowe działania, podjęte przez przemyskich policjantów doprowadziły do ustalenia pojazdu, którym potrącono cyklistę oraz podejrzanego o jego kierowanie.

Do tragicznego wypadku doszło w minioną sobotę, około godziny 21:35 w Wapowcach, w powiecie przemyskim. Zgromadzone na tym etapie postępowania przygotowawczego dowody, dają podstawę do stwierdzenia, iż zachodzi duże prawdopodobieństwo, że 36-latek  śmiertelnie potrącił rowerzystę i oddalił się z miejsca zdarzenia.

3 lipca br. mieszkaniec powiatu przemyskiego został zatrzymany i usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Wczoraj, na wniosek śledczych, Sąd Rejonowy w Przemyślu zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.  

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Przemyślu.

źródło: Podkarpacka Policja

Shares