Policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim „Laworta” w okolicy Ustrzyk Dolnych

W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, podkarpaccy policjanci spotkali się z dziećmi na stoku narciarskim „Laworta” w okolicy Ustrzyk Dolnych. Celem akcji było promowanie bezpieczeństwa na stokach narciarskich oraz przeciwdziałanie niebezpiecznym zdarzeniom, do jakich może dojść podczas aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

W niedzielę, policjanci spotkali się z dziećmi na stoku „Laworta”. W związku z trwającą kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku„, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przekazywali materiały informacyjne dla narciarzy. Uczestnikom aktywnego wypoczynku, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, wręczano kieszonkowe informatory, w których znajduje się m.in. Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej oraz numery telefonów ratunkowych. 

W ramach akcji funkcjonariusze promowali odpowiedzialne postawy podczas korzystania ze stoków, prowadzili rozmowy instruktażowe, przypominając podstawowe zasady bezpieczeństwa, w tym m.in. o obowiązku jazdy w kasku ochronnym przez osoby do 16 roku życia. Młodzi narciarze mieli także okazję wziąć udział w konkursie dotyczącym bezpiecznych zachowań w trakcie jazdy na nartach oraz w czasie innych form zimowego wypoczynku.

Funkcjonariusze, podczas codziennej służby, informują wypoczywających na nartach, jak bezpiecznie korzystać ze stoków narciarskich, a także czym może grozić np. jazda dzieci bez kasku. W miejscach wypoczynku policjanci organizują spotkania, konkursy oraz prelekcje na tematy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w trakcie ferii.

Do działań „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” włączyło się szereg instytucji, w tym fundacja PZU, która przekazała materiały promocyjne akcji. Policja udostępniła specjalną stronę internetową poświęconą kampanii. Tam również można znaleźć informacje o konkursie plastycznym „Śnieżny dekalog”.

źródło: Podkarpacka Policja

Shares