Debata z młodzieżą o cyberprzemocy

Uczniów klas VII i VIII zgromadziła wczorajsza debata społeczna dla młodzieży pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Cyberzagrożenia”. Jak bezpiecznie korzystać z sieci internetowej i jak ustrzec się przed zagrożeniami płynącymi z sieci, o tym mówili zaproszeni goście.

Debata społeczna pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Cyberzagrożenia”, skierowana była do młodzieży i kadry pedagogicznej szkół powiatu bieszczadzkiego. Gospodarzem debaty był I Zastępca Komebdanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Marcin Podkalicki. W spotkaniu uczestniczyli również Konrad Krupa – Burmistrz – Komisarz Ustrzyk Dolnych, Iwona Długa – Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogcznej w Ustrzykach Dolnych, Wojciech Szott – Dyrektor Ustrzykciego Domu Kultury, Danuta Chadaj-Sobiecka przedstawicielka Inspekcji Sanitarnej w Ustrzykach Dolnych.

Przed zagrożeniami cyberprzestępczością przestrzegali zaproszeni goście. Kwestie odpowiedzialności prawnej młodzieży przedstawiła adw. Judyta Kasperkiewicz. Pani adwokat w swoim wystąpieniu zwróciła również uwagę czym jest darknet.  Następnie pedagog Aleksandra Wałachowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ustrzykach Dolnych zwróciła uwagę na to kim jest sprawca, a kim ofiara, jak reagować, gdzie szukać pomocy.

Dziękujemy Dyrektorowi Ustrzyckiego Domu Kultury – Wojciechowi Szotowi za udostępnienie sali i możliwość zorganizowania spotkania.

źródło: Podkarpacka Policja

Shares