Wypadek w Zahutyniu

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj, w Zahutyniu. W wyniku zderzenia pojazdów, trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Z uwagi na konieczność zamknięcia drogi, policjanci kierowali podróżujących na objazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj, po godz. 18, w Zahutyniu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem, 29-letni mieszkaniec powiatu sanockiego,  wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustapił pierwszeństwa przejazdu, prawidłowo jadącemu kierowcy hondy. W wyniku zderzenia tych pojazdów, honda przemieściła się na przeciwny pas ruchu i uderzyła w prawidłowo jadącego mercedesa. Kierowca hondy oraz pasażerowie mercedesa: kobieta i 2-letnie dziecko, zostali przewiezieni do szpitala. 22-letni kierujący hondą pozostał w szpitalu z uwagi na poważne obrażenia, pozostałe osoby zostały zwolnione do miejsca zamieszkania. 

Policjanci zbadali stan trzeźwości uczestników wypadku. Urządzenie wykazało, że wszyscy byli trzeźwi. Z uwagi na prowadzone czynności, konieczne było zamknięcie drogi. W tym czasie policjanci kierowali podróżujących na wyznaczone objazdy. 
W sprawie jest prowadzone podstępowanie, które ma na celu ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia. 

źródło: KPP Sanok

Shares