Gminne eliminacje turnieju wiedzy pożarniczej  „Młodzież zapobiega pożarom” już za nami

6 marca 2024 w gościnnych murach Zespołu Szkół w Pobiednie, odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W tym roku w turnieju wzięło udział 30 uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Bukowsko.


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Uczniowie podzieleni byli na dwie grupy wiekowe: I grupa z klas I – IV oraz II grupa z klas V – VIII. Turniej składał się z dwóch etapów. Pierwszy – pisemny wyłonił pięciu finalistów z każdej grupy a kolejny – ustny zwycięzców, którzy będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym.
Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Szkoła Podstawowa I – IV:
I miejsce – Dominik Obuch z ZS w Pobiednie  
II miejsce – Sonia Niemiec z ZS w Nowotańcu
III miejsce – Arkadiusz Bodnar z ZS w Pobiednie  


Szkoła Podstawowa klasa V – VIII:
I miejsce – Marcin Bodnar z ZS w Pobiednie 
II miejsce – Filip Lenio z ZS w Nowotańcu 
III miejsce – Przemysław Bodnar z ZS w Pobiednie   

źródło: Gmina Bukowsko

Shares