Droga Krzyżowa służb mundurowych

Wczoraj po południu w Zwierzyniu w powiecie leskim, odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla służb mundurowych Województwa Podkarpackiego. Od kilkunastu lat w piątek przed Niedzielą Palmową gromadzą się przedstawiciele służb mundurowych wraz z kapelanami oraz władze samorządowe okolicznych gmin i powiatów, by uczestniczyć w drodze krzyżowej. Podkarpacką Policję reprezentowali Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie – insp. Jarosław Tokarczyk oraz komendanci miejscy, powiatowi i funkcjonariusze okolicznych jednostek Policji.

W piątkowe popołudnie odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej pod hasłem „Krzyż znakiem służby i ofiary” dla służb mundurowych Województwa Podkarpackiego. Funkcjonariusze wraz ze swoimi kapelanami oraz przedstawicielami władz samorządowych wyruszyli w drogę krzyżową z myślą, że każdy mundur to znak służby, poświęcenia życia dla Ojczyzny i drugiego człowieka. W ten szczególny sposób funkcjonariusze co roku przypominają, że są w służbie pokoju i bezpieczeństwa, dla dobra innych ludzi.

Podkarpacką Policję reprezentował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie – insp. Jarosław Tokarczyk. Towarzyszyli mu komendanci miejscy i powiatowi z Leska, Ustrzyk Dolnych, Sanoka, Jasła, Krosna i Brzozowa. Oprócz policjantów, służby mundurowe reprezentowali funkcjonariusze Straży Granicznej, Służby Celno- Skarbowej, Służby Więziennej, także  Wojsko Polskie, państwowa i ochotnicza Straż Pożarna, Państwowa Straż Rybacka, jak również przedstawiciele Związku Harcerstwa Polskiego, Polskiego Związku Łowieckiego, Regionalnych Lasów Państwowych oraz Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych Karpaty.

źródło: Podkarpacka Policja

Shares