Policjanci spotkali się z młodzieżą na stoku narciarskim „Laworta” w okolicy Ustrzyk Dolnych

W niedzielę, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, policjanci promowali dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i zachęcali do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Śnieżny dekalog”. Mundurowi spotkali się z dziećmi i młodzieżą na stoku narciarskim „Laworta” w okolicy Ustrzyk Dolnych.

W niedzielę, na stoku „Laworta”, policjanci ustrzyckiej komendy, wspólnie z st.asp. Jerzym Ossolińskim z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przypomnieli najważniejsze zasady panujące na stokach narciarskich, w tym upowszechniali Dekalog Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), a wszystko to w związku z trwającą ogólnopolską akcją „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku„. Uczestnikom aktywnego wypoczynku, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, wręczano kieszonkowe informatory.

Dla najmłodszych miłośników zimowych sportów przygotowano konkurs polegający na wykazywaniu się znajomością zasad obowiązujących na stoku i nie tylko. Można było wygrać m.in. kaski narciarskie ufundowane przez partnera akcji Fundacje PZU.

Mundurowi przypominali, że w ramach akcji został również ogłoszony ogólnopolski konkurs plastyczno-filmowy dla dzieci i młodzieży pn. „ŚNIEŻNY DEKALOG” promujący bezpieczne narciarstwo i snowboard oraz aktywny tryb życia.

z/PP

Shares