Wybierasz się na bieszczadzkie szlaki? Przeczytaj ten komunkat!

Warunki na szlakach turystycznych są dobre. Większość odcinków jest drożna. Grubość pokrywy śnieżnej jest zróżnicowana i waha się od 20 cm do 100 cm w miejscach nawianych. Śnieg w piętrze leśnym jest mokry oraz grząski, a w piętrze połonin twardy i zmrożony. Możliwe występowanie oblodzeń na podejściach. Przed wyruszeniem na szlak koniecznie zabierzcie ze sobą kijki oraz raczki. Ułatwi wam to wędrówkę i uchroni przed nieszczęśliwym wypadkiem.Odśnieżane parkingi BdPN: Wołosate wraz z dostępem do toalet, Ustrzyki Górne, Przełęcz Wyżniańska, Brzegi Górne.

Uwaga!
Powierzchnie parkingów pokryte są grubą warstwą lodu i bardzo śliskie. Prosimy o ostrożność oraz przemieszczanie się po płycie parkingu w raczkach.
Z uwagi na oblodzenie drogi mogą występować utrudnienia z dojazdem na parking w Bukowcu, z którego można się wybrać do Źródeł Sanu. Odradzamy dojazd pojazdami bez napędu 4×4.
Wychodźcie w góry wcześnie. Zaplanujcie trasę tak, aby zakończyć ją przed zmrokiem. Nigdy nie podejmujcie wycieczki samotnie. Zostawcie informację o planowanej trasie i godzinie powrotu.
Apelujemy do wszystkich turystów, aby pamiętali o pobraniu aplikacji „Ratunek”. Dzięki niej służby ratownicze są w stanie precyzyjnie ustalić położenie osoby potrzebującej pomocy.

Każdorazowo przed wyruszeniem w góry należy sprawdzić aktualną prognozę pogody oraz mapę miejsc zagrożonych na stronie Bieszczadzkiej Grupy GOPR . Prosimy również o zapoznanie się ze wskazówkami i mapą dotyczącymi zwiedzania BdPN w okresie zimowym .
Źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

Shares