Mandat w wysokości 2600 złotych dla motocyklisty

38-letni motocyklista, w celu uniknięcia kontroli, nie zastosował się do wydanego przez patrol policji sygnału nakazującego zatrzymanie pojazdu. Zatrzymany mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2600 zł.

Wczoraj tuż przed godz. 21, funkcjonariusze Policji w miejscowości Uherce Mineralne zauważyli motocyklistę jadącego bez kasku. Dali mu sygnał do zatrzymania, ale mężczyzna nie zastosował się do niego. Okazało sie później, że chciał w ten sposób uniknąć kontroli. Jego motocykl marki Suzuki nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowego ubezpieczenia – co policjanci ustalili podczas kontroli.

Za wszystkie popełnione wykroczenia 38-letni mieszkaniec Uherzec Mineralnych został ukarany trzema mandatami na łączną kwotę 2600 zł. W ciągu jednego wieczoru uzbierał też 23 punkty karne.

Przypominamy, że w myśl artykułu 90 Kodeksu wykroczeń, kto nie stosuje się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, nakazującego zatrzymanie pojazdu, podlega karze aresztu albo grzywny.

Shares