Policjanci zatrzymali kobiety, które wywoziły towar ze sklepu

Dzięki reakcji świadka, policjanci zatrzymali dwie kobiety, które tylnym wyjściem ze sklepu wynosiły towar. Pracownice sklepu usłyszały już zarzuty. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą niedzielę przed godz. 23, policjanci zostali skierowani na interwencję dotyczącą kradzieży w jednym z marketów na terenie powiatu niżańskiego. Zgłaszająca poinformowała dyżurnego, że zauważyła, jak kobieta wyjeżdża wózkiem wypełnionym różnymi produktami tylnym wyjściem z marketu. Ponadto, zwróciła uwagę na osobę, która oczekiwała w samochodzie zaparkowanym od strony zaplecza budynku.

Policjanci ustalili, że 40-latka, która wyjechała wózkiem wypełnionym artykułami spożywczo-przemysłowymi, jest pracownikiem marketu. Wywieziony przez nią towar miała odebrać jej koleżanka z pracy, która czekała w samochodzie za sklepem. W toku policyjnych czynności okazało się, że nie był to jednorazowy proceder. Funkcjonariusze w domach kobiet zabezpieczyli produkty pochodzące z wcześniejszych kradzieży.

Mieszkanki powiatu niżańskiego przyznały się do popełnionych czynów. Za ten rodzaj przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Podkarpacka Policja

Shares