UNIHOKEIŚCI Z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 W SANOKU MISTRZAMI PODKARPACIA

Chłopcy z Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku zostali Mistrzami Województwa Podkarpackiego w Unihokeju, pokonując aktualnych Mistrzów Polski – uczniów II Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku oraz drużyny z Dębicy i Przemyśla.

Finał Licealiady odbył się wczoraj, 16 marca, w hali Uczelni Państwowej w Sanoku. Zawody zainaugurowali oraz otuchy do „walki” zawodnikom dodali: wicestarosta Janusz Cecuła, Andrzej Chrobak, członek Zarządu Powiatu Sanockiego, Marek Cycoń, dyrektor II LO w Sanoku, Marta Szerszeń, nauczyciel z II LO w Sanoku oraz Arkadiusz Sabat z Uczelni Państwowej w Sanoku. Drużynom sędziował Jakub Barć.

W zmaganiach udział wzięło sześć drużyn, w tym dwie z Sanoka. Poziom gry był wysoki, ale i wyrównany. Emocji nie brakowało. Ostatecznie, po bardzo zaciętych meczach, na pierwszym miejscu uplasował się Zespół Szkół nr 2 w Sanoku, miejsce drugie zajęło II Liceum Ogólnokształcące w Sanoku, a miejsce trzecie wywalczyła drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy.

Kolejne miejsca zajęli zawodnicy z Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu, I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu i II Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy.

Zwycięzcy powalczą wkrótce w Elblągu o tytuł Mistrza Polski w Unihokeju.

– Nie spodziewaliśmy się, że tak wspaniały wynik uda się nam dzisiaj wykręcić, z czego oczywiście bardzo się cieszymy – mówi Piotr Kot, trener i nauczyciel w Zespole Szkół nr 2 w Sanoku. – Zaskakujący już był dla nas wynik półfinału, ponieważ wygraliśmy z II Liceum Ogólnokształcącym w Sanoku, który był faworytem zawodów. Dzisiaj, po porażce z Dębicą, nasi chłopcy zaczęli tracić wiarę w sukces, ale wzięli się w garść i pokazali na co ich stać. Teraz trzymamy mocno kciuki za nasze dziewczyny, które będą walczyć o wygraną już w przyszły piątek. Postaramy się ponownie sprawić niespodziankę.

Jak zaznacza trenerka zawodników z II LO w Sanoku, Pani Marta Szerszeń, drugie miejsce w Liealiadzie to też ogromny sukces.

– Tak to już jest, że raz się wygrywa, a raz przegrywa – mówi. – Dzisiaj przegraliśmy jako drużyna, ale bardzo się cieszę, że chłopcy z dużym zaangażowaniem podeszli do meczów i walczyli do końca. Wygrał lepszy, jednak jeśli tylko uda nam się pozyskać sponsorów, pojedziemy również na mistrzostwa Polski do Elbląga. Przy okazji chciałabym bardzo podziękować Rektorowi i Pracownikom Uczelni Państwowej w Sanoku, którzy od lat wspierają naszych uczniów i bezpłatnie udostępniają nam salę gimnastyczną.

Wszystkim drużynom serdecznie gratulujemy, a za naszych zawodników trzymamy mocno kciuki w kolejnym etapie Licealiady.

z/Powiat sanocki

Shares