Regularne przewozy kolejowe na trasie Sanok-Ustrzyki Dolne-Sanok

Od 1 marca z Sanoka do Ustrzyk Dolnych ponownie pojedziemy pociągiem. Kursy będą wykonywane przez trzy pary pociągów od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem świąt.

Przewoźnikiem będzie firma Polregio S.A., a organizatorem przewozów – Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Tabor kolejowy do realizacji połączeń zapewni podwykonawca – SKPL.

Pociągi będą kursowały do 2 maja, po czym w okresie od 4 maja do 9 czerwca ich ruch zostanie zawieszony z uwagi na planowane prace prowadzone przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej PKP PLK związane z modernizacją odcinka linii kolejowej nr 108 pomiędzy Sanokiem a Ustrzykami – informuje Polregio.

Koszt biletu jednorazowego normalnego z Sanoka do Ustrzyk Dolnych wyniesie 11,90 zł, uczniowskiego 7,50 zł, a studenckiego 5,83 zł na podstawie „Taryfy podkarpackiej”. Bilet miesięczny normalny będzie kosztował 285 zł, uczniowski 145,35 zł, a studencki 139,65 zł. W pociągach obowiązują także wszystkie ulgi ustawowe.

Kursy pociągów relacji Sanok-Ustrzyki Dolne podczas ubiegłorocznych wakacji pokazały, że zapotrzebowanie na tego rodzaju przewozy jest duże – mówi starosta Stanisław Chęć. – Cieszę się, że władze Województwa Podkarpackiego zdecydowały się, mimo planowanej od maja przerwy technicznej, na uruchomienie przewozów kolejowych już od 1 marca. Będziemy jeszcze zabiegać, aby po wykonanej modernizacji torów, połączeń do Ustrzyk Dolnych było więcej i aby pociągi zatrzymywały się na stacji „Zagórz-Przemysłowy”.    

Rozkład jazdy znajduje się w załączniku.

Shares