Powitanie nowego Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych

Nadkom. Robert Gęborys przejął obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych. Rozkaz o powołaniu na to stanowisko wręczył I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła. Powitanie nowego szefa ustrzyckich policjantów odbyło się w obecności władz samorządowych, przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych i zaproszonych gości, a także policjantów i pracowników Policji.

W piątek w ustrzyckiej komendzie odbyła się uroczystość przekazania obowiązków nowemu Komendantowi Powiatowemu Policji w Ustrzykach Dolnych. Ceremonia odbyła się podczas uroczystej zbiórki. W spotkaniu wzięli udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych i zaproszeni goście, a także policjanci i pracownicy Policji.

Na wstępieodczytany został rozkaz personalny Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie o przekazaniu obowiązków na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych nadkom. Robertowi Gęborysowi. Kolejną częścią uroczystości było przywitanie się ze sztandarem ustrzyckiej jednostki, po czym nadkom. Robert Gęborys złożył meldunek I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie o objęciu stanowiska Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych.

Następnie głos zabrał I zastępca komendanta wojewódzkiego insp. Stanisław Sekuła, który podczas wystąpienia życzył nowemu przełożonemu ustrzyckich funkcjonariuszy wielu sukcesów oraz wytrwałości w realizacji obowiązków zawodowych. Nowy komendant przywitał się z gośćmi i obecnymi funkcjonariuszami. W swoim przemówieniu zadeklarował, że dołoży wszelkich starań, aby sprostać nowym wymaganiom, pracując na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu bieszczadzkiego. Po zakończeniu części odprawy poświęconej nominacji, głos zabrali zaproszeni goście.

Nadkom. Robert Gęborys jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Wyższej Szkoły Administracji i Zarządzania w Przemyślu. Ukończył również podyplomowe studia w Wyższej Szkole Edukacji Zdrowotnej i Nauk Społecznych w Łodzi. Służbę w Policji rozpoczął w 2007 roku. Od początku związany był z Wydziałem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, gdzie pełnił służbę na każdym szczeblu. W 2012 r. objął stanowisko kierownicze jako kierownik Rewiru dzielnicowych w Czarnej, a następnie w 2013 roku został kierownikiem Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego w Komendzie Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych. W 2014 r. został zastępcą naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, a w 2015 r. objął stanowisko naczelnika tego wydziału. W 2021 r. został powołany na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych. Od 25 lutego bieżącego roku pełni obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Ustrzykach Dolnych.

Źródło: Podkarpacka Policja

Shares