Region. Odpowie za kradzież portfela, pieniędzy i przedmiotów liturgicznych

Za kradzież portfela wraz z dokumentami i pieniędzmi oraz pozłacanego kielicha mszalnego, pateny i bielizny kielichowej, odpowie 40-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Wszystkie przedmioty ukradł z zakrystii klasztoru oo. Bernardynów w Leżajsku. Dodatkowo, przy użyciu skradzionej karty bankomatowej, wybrał z konta pokrzywdzonej kilka tysięcy złotych.

Zawiadomienie w sprawie kradzieży portfela wraz z jego zawartością, początkiem lutego br., złożyła kobieta pracująca w bazylice. Do kradzieży miało dojść z zakrystii. Oprócz dokumentów i karty bankomatowej, w portfelu znajdowały się również pieniądze w kwocie 100 zł. Niedługo po tym, okazało się, że oprócz portfela, skradzione zostały również – pozłacany kielich, patena oraz bielizna kielichowa, których wartość wyceniono na kwotę 2000 zł. Sprawca, przy użyciu skradzionej karty bankomatowej, podjął dziewięć prób wybrania pieniędzy z bankomatu, sześć razy mu się to udało. W ten sposób z konta pokrzywdzonej zniknęło 6000 zł.

Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 40-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzuty. Przyznał się do zarzucanych mu czynów, a także złożył obszerne wyjaśnienia. Funkcjonariusze odzyskali skradziony kielich, patenę oraz bieliznę kielichową, które po wykonaniu wszystkich czynności, wrócą do bazyliki.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

źródło: Podkarpacka Policja

Shares