Blisko 900 osób wzięło w ubiegłym roku udział w zajęciach Młodzieżowego Domu Kultury w Sanoku

Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku podsumował 2022 rok. Z przedstawionych danych statystycznych wynika, że w zajęciach stałych skierowanych do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów udział wzięły 894 osoby. To bardzo dobry wynik w porównaniu z pandemicznym rokiem 2021, gdzie chętnych było zaledwie 399.

– Po zniesieniu zaleceń związanych z locdownem dało się zauważyć duże zapotrzebowanie na obcowanie z kulturą – potwierdza Wiesława Skorek, dyrektor MDK. – Oferta Młodzieżowego Domu Kultury w 2022 roku została poszerzona m.in. o „Przegląd sztuki dziecięcej HORYZONT”, projekt plastyczny mający na celu promowanie młodego pokolenia. Nową propozycją była też „Edukacja literacka dla dzieci i młodzieży” oraz „Nauka języka polskiego dla Ukraińców”.

Dodatkowo w warsztatach plastycznych w MDK uczestniczyło 215 osób, w warsztatach tanecznych – 51 osób, a w warsztatach fotograficznych – 120 osób. W warsztatach artystycznych wzięło udział  251 osób. Z kursu tańca dla początkujących skorzystały 33 osoby.

źródło: Powiat Sanocki

Shares