To jedno z nielicznych zdjęć nieistniejącej już cerkwi greko-katolickiej pw. Św. Michała Archanioła w Cisnej wzniesionej w 1825 roku. Gdyby istniała w przyszłym roku miałaby dokładnie 200 lat.
Drewniana, konstrukcji zrębowej trójdzielna cerkiew w Cisnej zlokalizowana przy drodze Cisna-Liszna miała nieco ponad 150 metrów kwadratowych i składała się z prostokątnego prezbiterium, prostokątnego babińca, nawy i zakrystii. Na zewnątrz cerkiew była szalowana deskami i posiadała okna zamknięte łukiem. Posiadała dachy o trzech kalenicach, a nad zakrystią był dach kalenicowy o trzech połaciach. Nad nawą znajdowała się ośmioboczna wieżyczka na sygnaturkę przykryta cebulastym hełmem. Mniejsze dachy znajdowały się nad prezbiterium i babińcem.
Fundatorem cerkwi był Julian Fredro (brat komediopisarza i autora „Zemsty” Aleksandra Fredry) który po śmierci ojca Jacka Fredry gospodarował w Cisnej. Niestety zmarł wkrótce po ojcu w wieku zaledwie 32 lat.
Cerkiew przeszła gruntowny remont w roku 1902, a po 1947 została opuszczona. Później wykorzystywana była na prywatny magazyn i w ten sposób użytkowana przetrwała do roku 1956, kiedy to została przekazana Wojsku Polskiemu (jednostka w Baligrodzie) z przeznaczeniem na rozbiórkę i możliwością wykorzystania materiału z rozbiórki do budowy urządzeń granicznych. Wcześniej planowane było przekazanie materiału z rozbiórki cerkwi na budowę stanicy turystycznej w Cisnej.
Do czasów współczesnych po drewnianej świątyni zachowała się jedynie podmurówka. Przy cerkwi znajdowała się drewniana dzwonnica wzniesiona w tym samym czasie co cerkiew (I poł. XIX w. ) która od 1947 roku użytkowana była jako remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Cisnej. Dawna dzwonnica została rozebrana w latach 70. XX wieku.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i udostępnianie materiału tylko za zgodą redakcji portalu mojebieszczady.com.pl