Pharmaceris R – Jak pielęgnować skórę z trądzikiem różowatym?

Jak pielęgnować skórę z trądzikiem różowatym?

Skóra z trądzikiem różowatym jest bardzo wrażliwa i wymagająca w pielęgnacji. Aby jej stan się poprawił, a zaostrzenia pojawiały się jak najrzadziej, konieczne są zmiany w stylu życia. Najważniejsze jest unikanie przegrzewania skóry i organizmu: unikanie gorących kąpieli, sauny, intensywnych treningów, opalania się. Niewskazane są również gorące, pikantne i kwaśne potrawy, mocna herbata i kawa. Skórze bardzo szkodzi alkohol, zwłaszcza czerwone wino.

Trądzik różowaty wymaga również profesjonalnej dermopielęgnacji. Preparaty oczyszczające, nawilżające i odżywcze powinny być oparte na łagodnych formułach, bez składników, które mogłyby podrażniać skórę. Odpowiednie preparaty znajdziesz w linii Pharmaceris R, opartej na dostosowanych do problemu substancjach aktywnych, które wzmacniają skórę, łagodzą podrażnienia, długotrwale ją nawilżają i wzmacniają barierę ochronną.

Pharmaceris R – MULTIKOJĄCY KREM SPF 30 do twarzy na dzień. LIPO-ROSALGIN 30 ml

Pharmaceris R- Trądzik różowaty jest przewlekłą, zapalną dermatozą, rozwijającą się na podłożu zaburzeń naczyniowych, przebiegającą z okresami zaostrzeń i remisji, rzadko kiedy rokującą całkowite wyleczenie. Często rozwój trądziku różowatego poprzedzony jest stanem określanym jako: cera naczyniowa. Trądzik różowaty częściej rozwija się u kobiet i osób o jasnej karnacji. Pierwsze symptomy choroby pojawiają się miedzy 30-ym a 50-ym rokiem życia.

Trądzik różowaty – przyczyny

Podłoże trądziku różowatego jest złożone. Najważniejsze przyczyny występowania choroby to:
zaburzenia naczyniowe prowadzące do rozwoju, początkowo przejściowego, następnie utrwalonego rumienia i teleangiektazji – trwałego rozszerzenia naczyń krwionośnych splotu brodawkowego skóry,
zaburzenie odpowiedzi immunologicznej wywoływane czynnikami środowiska zewnętrznego,
aktywność wolnych rodników,
wpływ promieniowania UV,
aktywność drobnoustrojów m.in.: zakażenie nużeńcem, drożdżakiem Malassezia furfur, bakterią Helicobacter pylori, choroby pasożytnicze, czynniki genetyczne.

Trądzik różowaty – objawy:
Główne objawy trądziku różowatego to:
krostki, grudki, guzki, teleangiektazje, napadowy, przemijający rumień, przechodzący następnie w rumień utrwalony.

Objawy zlokalizowane na obszarze policzków, nosa, brody, przyjmują charakterystyczny kształt motyla. Zmiany skórne typowe dla trądziku różowatego rozwijają się na bazie zmian naczyniowych. Naczynia włosowate nadmiernie wypełniają się krwią, są kruche, a zatem pękają. Kruchość i nadmierna przepuszczalność naczyń przyczynia się do wnikania czynników zapalnych, które nasilają rumień.

Pielęgnacja cery z trądzikiem różowatym to przestrzeganie kilku zasad:
mycie skóry w letniej, nigdy gorącej wodzie, unikanie zasadowego mydła, delikatne osuszanie skóry, bez pocierania,
unikanie gorących kąpieli, sauny – ciepło powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych,
unikanie peelingów mechanicznych i wszelkich zabiegów kosmetycznych wymagających ucisku, intensywnego tarcia i złuszczania naskórka,
unikanie intensywnego wysiłku fizycznego,
unikanie alkoholu, pikantnych potraw, mocnej kawy,
stosowanie fotoprotekcji,
unikanie kosmetyków ze składnikami rozgrzewającymi lub chłodzącymi,
wykonywanie próby uczuleniowej przed zastosowaniem nowych kosmetyków.

Pharmaceris R – ULTRA AKTYWNY ŻEL NA RUMIEŃ I ZMIANY GRUDKOWO-KROSTKOWE
do twarzy. ROSALGIN ACTIVE+ 30 ml

Shares