W Polańczyku działa już sezonowy posterunek Policji

Podkarpacie to region, który posiada wiele walorów przyciągających turystów. Podczas wakacji sporo osób będzie wypoczywać na bieszczadzkich szlakach i nad Zalewem Solińskim. Nad bezpieczeństwem wypoczywających będą czuwać policjanci. Od wczoraj, w Polańczyku działa sezonowy posterunek Policji, który dysponuje własną przystanią i kilkoma służbowymi motorówkami.

Na okres wakacyjny, podkarpaccy policjanci wzmacniają jednostki, na terenie których znajdują się atrakcyjne turystycznie miejscowości. Tam do służby zostają skierowani dodatkowi funkcjonariusze.  

Wczoraj w Polańczyku, na okres wakacji ruszył sezonowy posterunek Policji. Policjantów pracujących na co dzień w tej popularnej miejscowości wypoczynkowej, wsparło dodatkowo 8 funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem turystów wypoczywających latem w Bieszczadach. Szczególną uwagę będą zwracać na tereny wokół Zalewu Solińskiego.

Służbowe łodzie prowadzić będą policyjni steromotorzyści, którzy będą reagować na niebezpieczne zachowania, sprawdzać trzeźwość osób korzystających ze sprzętu pływającego. W razie potrzeby, będą gotowi, by ruszyć z pomocą.

Funkcjonariusze będą też zwracać uwagę na łowiących ryby, czy posiadają oni odpowiednie zezwolenie.

Odprawę, rozpoczynającą ich służbę w Bieszczadach, przeprowadzili wczoraj Komendant Powiatowy Policji w Lesku młodszy inspektor Grzegorz Koczera.

źródło: Podkarpacka Policja

Shares