Uczniowie zdawali na kartę rowerową

Ustrzyccy policjanci przeprowadzili wczoraj kolejne testy na kartę rowerową. Uczniowie szkół podstawowych zdawali pod ich okiem praktyczny test w miasteczku ruchu drogowego. Wszystkim, którzy zaliczyli egzamin gratulujemy i życzymy bezpieczeństwa w trakcie nadchodzących rowerowych wypraw!

Policjanci przeprowadzili praktyczny egzamin na kartę rowerową na terenie Szkoły Postawowej w Ustianowej. Zanim uczniowie przystąpili do jazdy jednośladem, funkcjonariusz omówił zasady egzaminu i przekazał istotne i cenne wskazówki, dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze. Do egzaminu przystąpili uczniowie, którzy pozytywnie zaliczyli egzamin teoretyczny i już niedługo będą mogli korzystać z nowo zdobytych uprawnień. Dokument ten jest bardzo ważny w zakresie przepisów prawa. Zgodnie z artykułem 7 Ustawy o kierujących pojazdami, dzieci w wieku od 10 lat do 18 lat by poruszać się na rowerze muszą posiadać kartę rowerową lub prawo jazdy kategorii AM, A1, B1 lub T. 

W „Miasteczku Drogowym” uczestnicy musieli sprawnie pokonać tor i sygnalizować wykonywane manewry oraz pamiętać o obowiązujących przepisach. Pod uwagę brano właściwą interpretację znaków drogowych oraz sygnalizowanie wykonywanych manewrów.

z/Podkarpacka Policja

Shares