Pędził w terenie zabudowanym 139km/h

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu kierowcy volkswagena. Mężczyzna jechał z prędkością 139 km/h w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Młody mężczyzna został ukarany grzywną w wysokości 2500 złotych i stracił prawo jazdy.

Wczoraj, około godz. 20, lescy policjanci z ogniwa ruchu drogowego pełnili służbę na terenie miejscowości Stefkowa. Przy wykorzystaniu laserowego miernika prędkości, funkcjonariusze sprawdzili, z jaką prędkością poruszał się jadący drogą krajową nr 84, kierowca volkswagena. Urządzenie wskazało, że w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, samochód poruszał się z prędkością 139 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej.

19-letni mieszkaniec Przemyśla, za przekroczenie dozwolonej prędkości o 89 km/h, został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i 15 punktami karnymi.  Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze zatrzymali mu również prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

źródło: Podkarpacka Policja

Shares