Pędził 124 km/h w terenie zabudowanym

Ustrzyccy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem, który zlekceważył przepisy prawa ruchu drogowego i przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 74 km/h. 21-latek poniósł za to konsekwencje – stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat i punkty karne.

Policjanci ruchu drogowego dbają o to, aby na drogach powiatu bieszczadzkiego, było bezpiecznie. Sprawdzają m.in. z jaką prędkością poruszają się kierowcy, a w przypadku kiedy łamane są przepisy prawa ruchu drogowego, wyciągają konsekwencje.

W ubiegłym tygodniu, mundurowi zwrócili uwagę na rozpędzonego mercedesa, zmierzyli jego prędkość i zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, miał na liczniku 124 km/h. Za kierownicą mercedesa siedział 21-letni mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego.

Konsekwencją nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy było nałożenie na niego mandatu w wysokości 2500 zł i 15 punktów karnych. Mężczyzna stracił również swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

źródło: Podkarpacka Policja

Shares