Harcerskie obozowiska będą kontrolowane

Przedstawiciele służb mundurowych i sanepidu będą kontrolować harcerskie obozowiska. Wraz z nadejściem wakacji, jak w latach ubiegłych, będą kontrole, czy miejsca, w których wypoczywają dzieci, są odpowiednio zabezpieczone. Kilkuset harcerzy z całej Polski, w lipcu rozpoczyna wypoczynek w Bieszczadach.

Śledzenie na bieżąco prognoz pogody to tylko jeden z obowiązków organizatora obozu. Równie ważnym jest przygotowanie miejsca bezpiecznej ewakuacji w razie zagrożenia. Na terenie powiatu bieszczadzkiego, co roku odbywają się obozy harcerskie. Przedstawiciele służb będą w bieżącym kontakcie z komendantami obozów w celu zapewnienia bezpieczeństwa ich uczestnikom. Sprawa bezpieczeństwa osób jest traktowana priorytetowo.
 

BĘDĄC W GÓRACH

  • podczas wycieczek dostosujcie obuwie i ubiór do panujących warunków atmosferycznych, zakładając, że pogoda może w każdej chwili się zmienić;
  • sprawdź prognozę pogody;
  • przed wyprawą zapoznajcie się z mapą terenu, dobierając długość i trudność szlaku turystycznego do możliwości najsłabszych uczestników wycieczki;
  • w górach również bądźcie ostrożni w kontaktach z osobami obcymi;
  • jeśli macie ze sobą telefon komórkowy zaprogramujcie w nim numery najbliższych placówek GOPR;
  • zawsze zabierajcie ze sobą podstawowy sprzęt pierwszej pomocy, zwłaszcza do opatrywania ran i usztywniania złamanych, czy zwichniętych kończyn, a także latarkę i gwizdek do sygnalizacji miejsca pobytu.

Policjanci i strażacy będą przypominać, że podczas burzy należy zachować szczególną ostrożność.

źródło: KPP Ustrzyki Dolne

Shares