Za nami „Orlen Lang Team Race” i „Orlen Wyścig Narodów”

Policjanci z przemyskiej komendy wspierani przez funkcjonariuszy z innych jednostek, czuwali nad bezpieczeństwem uczestników wyścigów kolarskich „Orlen Lang Team Race” i „Orlen Wyścig Narodów”. W malowniczych Bieszczadach, z wymagającą trasą zmierzyli się zarówno zawodowi kolarze jak i amatorzy. Mundurowi nie tylko dbali o bezpieczeństwo uczestników jak i kibicujących, ale także sami stanęli do walki o tytuł mistrza.

Za nami weekend pełen kolarskich emocji. Przez dwa dni, drogi gminy Fredropol stanowiły malowniczą, ale bardzo wymagającą trasę dla uczestników wyścigów. W sobotę w „Orlen LANG TEAM RACE”, zmagali się amatorzy, a w niedzielę w „Orlen Wyścig Narodów”, najbardziej utalentowani młodzi kolarze z całego świata, którzy rywalizowali w barwach reprezentacji narodowych.

W tych dwóch wydarzeń start i meta miały miejsce w Arłamowie. Cykliści do pokonania mieli 75 km trasę, która przebiegała przez miejscowości Makowa, Gruszowa, Aksmanice, Huwniki oraz Kalwarię Pacławską. Wyznaczony tor, który musieli pokonać kolarze był bardzo trudny. Wiele podjazdów, szybkich zjazdów i zróżnicowanie terenu, okazało się  prawdziwym wyzwaniem. W zmaganiach kolarskich udział wzięło blisko 800 uczestników.

W sobotę, z tą niełatwą trasą, zmierzyła się reprezentacja polskiej Policji. Po przejechaniu dwóch pętli, z 11 osobowej reprezentacji, 4 osoby stanęły na podium. Z kolarzami spotkał się Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Jarosław Tokarczyk, Komendant Miejski Policji w Przemyślu podinsp. Janusz Kiszka oraz Zastępca Komendanta Powiatowego Policji z Ustrzyk Dolnych nadkom. Marcin Podkalicjki.

Polską Policję reprezentowali mundurowi z różnych jednostek w Polce. Na podium stanęli:

 • Monika Mazur z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu jako pierwsza kobieta przekroczyła metę, zdobywając I miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet i w kategorii wiekowej M30;
 • Martyna Klekot z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie zajęła II miejsce w kategorii wiekowej K30;
 • Mariusz Kamiński z Komendy Wojewódzkiej Policji  z Gorzowa Wielkopolskiego zajął II miejsce w kategorii wiekowej M45, zajmując tym samym XXI miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn;
 • Artur Wojtowcz z Komendy Powiatowej Policji w Sanoku zajął II miejsce w kategorii M50 i XXXXVI miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn.

Gratulujemy również pozostałym reprezentantom Policji:

 • Adrianowi Stempniakowi – Odział Prewencji Policji z Poznania – V miejsce w kategorii wiekowej M30
 • Iwonie Panas- Komenda Miejska Policji w Chełmie – V miejsce w kategorii K40
 • Pawłowi Szymańskiemu – Komenda Powiatowa Policji w Busko Zdroju – VIII miejsce w kategorii M50
 • Tomaszowi Kołogrowi – Komisariat Policji w Szprotowie – VIII miejsce w kategorii M45
 • Karolowi Filipenkowi – Komenda Stołeczna Policji – XIV miejsce w kategorii M40
 • Adamowi Dziukowi z Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie – XVIII miejsce w kategorii M40
 • Radosławowi Wasilewskiemu – Komisariat Policji w Szczebrzeszynie – XVII miejsce w kategorii M30

W niedzielę, na tym samym odcinku, odbył się decydujący V etap „Orlen Wyścigów Narodów”. Był to już 5 dzień zmagań zawodników i do mety musieli pokonać ostatnie 148 km. Młodzi kolarze z całego świata, podczas wyścigów, łącznie pokonali blisko 700 km. Jadąc z Czech przez Słowację dotarli do Polski, gdzie w Arłamowie zakończyli zmagania. 

źródło: Podkarpacka Policja

Shares