W weekend 7 kierowców straciło prawo jazdy

Policjanci sanockiej drogówki, w miniony weekend, zatrzymali 7 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcy zostali ukarani mandatami i stracili uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące.

Policjanci z sanockiejj drogówki nieustannie prowadzą działania, mające na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Reagują na zgłaszane przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa sygnały, dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości. Pomimo zaostrzenia przepisów oraz zwiększenia wysokości kar, w dalszym ciągu wielu kierujących ignoruje ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. 

Podczas minionego weekendu policjanci patrolowali główne odcinki dróg krajowych i wojewódzkich. Kontrolowali także miejsca zagrożone „przekraczaniem dozwolonej prędkości” wskazywane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tych punktach zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy jadąc z zawrotną prędkością, nie tylko łamali przepisy ruchu drogowego, ale przede wszystkim powodowali zagrożenie dla innych. W efekcie funkcjonariusze zatrzymali 7 kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli 100 km/h.  

Wszyscy utracili możliwość prowadzenia pojazdów na najbliższe 3 miesiące. Dodatkowo zostali ukarani mandatami w wysokości od 1,5 tys. zł oraz 13 pkt. karnymi.

źródło: KPP Sanok

Shares