W pierwszy dzień majówki – piętnastu kierujących straciło prawa jazdy za nadmierną prędkość

W pierwszym dniu weekendu majowego, policjanci ustrzyckiej drogówki zatrzymali piętnastu kierowców, którzy stracili swoje prawa jazdy za zbyt szybką jazdę. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Policjanci dbają o bezpieczeństwo podróżujących drogami powiatu bieszczadzkiego. Wczoraj, funkcjonariusze ruchu drogowego, pojawili się w miejscowości Krościenko, miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako punkt, gdzie dochodzi do przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości.

W rezultacie tych kontroli 15 kierujących straciło uprawnienia do kierowania pojazdami i zostało ukaranych mandatami. Rekordzistą okazała się kierująca audi, która w Krościenku pędziła z prędkością 114 km/h. 

Przypominamy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest nadmierna prędkość. Wraz ze wzrostem prędkości zwiększa się droga hamowania, wykonywanie manewrów staje się trudniejsze, a na ludzkie ciało podczas zderzenia oddziałują większe siły. Nadmierna prędkość zwiększa ryzyko powstania cięższych obrażeń, a nawet śmierci uczestników wypadku drogowego, w tym zwłaszcza osób pieszych, którzy należą do grupy tzw. „niechronionych” uczestników ruchu drogowego.
Źródło: Policja.pl

Shares