Pierwsza pomoc z leskimi policjantami

Policjanci i pracownicy cywilni leskiej komendy Policji przygotowali i przeprowadzili szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla członków Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Karpaty”. Mamy nadzieję, że teoretyczne i praktyczne szkolenie pozwoli na szybką reakcję w razie potrzeby udzielenia pomocy i pozwoli uratować czyjeś zdrowie lub życie.

Przewodników na szkolenie zaprosił Komendant Powiatowy Policji w Lesku mł. insp. Grzegorz Koczera. Od kilku miesięcy lescy policjanci dysponują profesjonalnym sprzętem do nauki reanimacji, a zdobytymi umiejętnościami i wiedzą chętnie dzielą się z innymi grupami zawodowymi. Funkcjonariusze podejmują te działania z nadzieją, że mogą one uratować komuś życie.


W miniony weekend leską komendę policji odwiedzili członkowie Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych „Karpaty”. Pracujący często w trudnym terenie i warunkach pogodowych przewodnicy mieli możliwość ćwiczenia masażu serca na fantomie oraz użycia automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED. Ćwiczenia praktyczne odbywały się przez kilka godzin, w małych grupach tak, aby każdy z uczniów miał możliwość samodzielnego wykonania czynności związanych z przywróceniem krążenia i oddechu.
 
Jak ważne jest udzielenie szybkiej i prawidłowej pomocy przedmedycznej wiedzą służby, które na co dzień zajmują się ratowaniem ludzkiego życia i zdrowia. Jednak często osoby postronne, które są świadkami zdarzenia, jeszcze przed przyjazdem służb ratunkowych, muszą udzielić pierwszej pomocy. Dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas znał podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy i nie bał się zastosować ich w praktyce.

źródło: Podkarpacka Policja

Shares