Rozpoczęły się kontrole zimowisk

Trwają ferie zimowe, a co za tym idzie, dzieci i młodzież wypoczywają od obowiązków szkolnych. Policjanci prowadzą na terenie powiatu bieszczadzkiego działania, mające na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa. W ramach tej akcji współpracujemy m.in. z pracownikami ustrzyckiego sanepidu. Razem przeprowadzamy kontrole zimowisk.

Wczoraj, mundurowi wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ustrzykach Dolnych odwiedzili miejsca wypoczynku dzieci. W trakcie tych wizyt sprawdzane są warunki w jakich przebywają uczestnicy półkolonii. 

Dzięki internetowej bazie organizatorów, każdy rodzić może sprawdzić czy zimowisko zostało zgłoszone. Służby kontrolują miejsca wypoczynku znajdujące się w rejestrze. Obiekty wypoczynkowe powinny spełniać kryteria higieny, jakości żywienia i ochrony przeciwpożarowej. 

Do zakończenia ferii sprawdzeniom zostaną poddane kolejne miejsca zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży. Przy tej okazji uczestnicy będą mieli możliwość spotkania się z policjantami i przybliżenia sobie tematyki związanej z bezpieczeństwem.

Spotkania prowadzone są przez funkcjonariuszy na terenie całego powiatu bieszczadzkiego w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2024”. To już kolejny rok, w którym policjanci i przedstawiciele ustrzyckiego sanepidu podejmują wspólne działania.

źródło: Podkarpacka Policja

Shares