Satyr zasilił szeregi sanockiej policji

Dzięki wsparciu urzędów gmin w Besku i w Zarszynie, do sanockiej jednostki Policji dołączył kolejny owczarek niemiecki. Satyr i jego opiekun ukończyli szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Pełnią już służbę na ulicach naszego miasta i gmin powiatu sanockiego.

Psy służbowe pełnią w Policji bardzo ważną rolę. Patrolują ulice, biorą udział w interwencjach i zabezpieczaniu imprez masowych. Zatrzymują też groźnych przestępców i szukają osób zaginionych. Mają umiejętności, których ludziom brakuje, a które potrzebne są w pracy policyjnej. Wyszukują zapachy ładunków wybuchowych, narkotyków i broni, potrafią też wyczuć zapach zwłok ludzkich na lądzie i w wodzie. Psy służbowe muszą być w gotowości każdego dnia, często pracując w ekstremalnych warunkach.

Dzięki wsparciu finansowemu urzędów gmin w Besku oraz w Zarszynie, do sanockiej jednostki Policji trafił kolejny owczarek niemiecki. Satyr i jego opiekun w ubiegłym roku ukończyli szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Satyr jest przeszkolony do wyszukiwania zapachów materiałów wybuchowych. Przewodnik wraz ze swoim psem pełnią służbę, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu sanockiego.

źródło: Podkarpacka Policja

Shares