Odpalili fajerwerki w Sylwestra, teraz szukają ich w całej Polsce! 5000 zł nagrody za wskazanie sprawców

„Konkurs na dzbanów roku rozstrzygnięty wyjątkowo szybko” – to komentarz do wydarzenia które miało miejsce w noc sylwestrową w Dolinie Pięciu Stawów. Ktoś w sercu Tatrzańskiego Parku Narodowego odpalił noworoczne fajerwerki. Za wskazanie sprawców wyznaczono nagrodę.

„Anonimowa osoba zapłaci 5000 zł za wskazanie z imienia i nazwiska osoby, która w noc sylwestrową urządziła sobie pokaz sztucznych ogni w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Dalej sprawa zostanie skierowana do odpowiednich organów – informuje profil FB Tatromaniak.

Również Tatrzański Park Narowody jest zbulwersowany tym wydarzeniem.
„W przeszłości jednak aktywnie działaliśmy przeciwko organizacji imprezy sylwestrowej w bezpośrednim sąsiedztwie Parku, pod Wielką Krokwią. Nieustannie apelujemy też do turystów i mieszkańców Podhala o powstrzymanie się od używania petard i fajerwerków w trosce o dobrostan zwierząt. Dzięki naszej szeroko zakrojonej kampanii „Nie strzelaj w sylwestra” wystrzały w samym Parku stały się wydarzeniem incydentalnym. Niestety jednak taki incydent zdarzył się w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, co zdecydowanie potępiamy. Zidentyfikowanie i ukaranie sprawców jest dla nas priorytetem.
‼️ Wszystkich świadków zdarzenia prosimy o kontakt z Tatrzańskim Parkiem Narodowym pod numerem 18 20 23 200 lub poprzez e-mail sekretariat@tpn.pl.” – pisze na swoim profilu Tarzański Park Narodowy

Shares