Bieg „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” Bukowsko 2024

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej  przy współpracy z Gminą Bukowsko oraz Powiatem Sanockim  organizuje ponownie Bieg Tropem Wilczym- Bukowsko 2024. Wspólny dla całej Polski  Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W tym roku wystartujemy tak jak cała Polska 3 marca.

Podobnie jak w ubiegłym roku do pokonania będą przygotowane trasy na dwóch dystansach 10 km oraz 1963 m. Z myślą o początkujących biegaczach i rodzinach z dziećmi wyznaczono przyjazną trasę  Biegu Rodzinnego 1963 m (dystans odwołujący się do roku śmierci ostatniego, poległego w walce Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. Lalek), który staruje o godz. 12:00.  Dla aktywnych biegaczy, dedykowany jest Bieg Główny na 10 km, w nieco trudniejszych warunkach, startujący o 12:30.


Obydwie trasy wyznaczono na Pogórzu Bukowskim, skąd rozciągają się niezwykle malownicze widoki na Beskid Niski, Góry Słonne oraz Bieszczady. Bieg ma charakter przełajowy- 70% trasy to nawierzchnia mieszana (szuter/droga polna) a 30 % nawierzchnia asfaltowa.
Do udziału zapraszamy zarówno do doświadczonych biegaczy, jak i amatorów oraz rodziny z dziećmi -wszystkich miłośników sportu, rekreacji i aktywnego wypoczynku. Niezależnie od wieku, umiejętności i kondycji fizycznej każdy ma szansę stanąć na starcie i spróbować swoich sił na dystansie 1963 m.

z/UG Bukowsko

Shares