Ukrywał się 2 lata. Zatrzymali go policjanci

Niżańscy kryminalni zatrzymali 55-letniego mieszkańca powiatu niżańskiego, poszukiwanego listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Nisku. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości 2 lata. Jeszcze wczoraj trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nisku, w toku prowadzonych czynności ustalili, że poszukiwany listem gończym 55-letni mężczyzna może przebywać na terenie jednej z posesji w powiecie niżańskim. Mężczyzna od blisko 2 lat ukrywał się przed organami ścigania za popełnione przęstępstwa dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w warunkach tzw. „recydywy”.

Wczoraj rano, funkcjonariusze pojechali pod ustalony adres. Ich przypuszczenia okazały się słuszne, gdyż zastali tam poszukiwanego. Mężczyznę zauważyli w jednym z domowych pomieszczeń mimo że kobieta, która otworzyła drzwi policjantom zapewniała ich, że jej męża nie ma w domu. 55-latek został zatrzymany. Jak się okazało, mężczyzna za kilka dni zamierzał opuścić kraj.

Teraz najbliższe miesiące mieszkaniec powiatu niżańskiego spędzi w zakładzie karnym.

źródło: Podkarpacka Policja

Shares