Policjanci pomogli mężczyźnie. Mieszkaniec powiatu niżańskiego trafił do szpitala

Niżańscy policjanci pomogli mężczyźnie, którego życie lub zdrowie mogło być zagrożone. Dzięki profesjonalnym i szybkim działaniom mundurowych, nie doszło do tragedii. Mieszkaniec powiatu niżańskiego trafił do szpitala.

W piątek, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nisku otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że 32-latek poruszający się osobowym oplem, może znajdować się w okolicznościach zagrażających jego życiu lub zdrowiu. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna może chcieć targnąć się na swoje życie.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania opla, którym z miejsca zamieszkania odjechał mężczyzna. Funkcjonariusze sprawdzali m.in.: parkingi oraz wszystkie miejsca postoju, gdzie mógł zatrzymać się kierowca.

W pewnym momencie, za jednym z budynków na obrzeżach miasta, mundurowi zauważyli pojazd odpowiadający opisowi ze zgłoszenia. Już po chwili okazało się, że za jego kierownicą siedział poszukiwany mężczyzna. Kierowca powiedział policjantom, że znalazł się w wyjątkowo trudnej dla niego sytuacji życiowej. Funkcjonariusze udzielili mu wsparcia oraz zaopiekowali się nim do przyjazdu karetki pogotowia.

Dzięki sprawnym i szybkim działaniom niżańskich funkcjonariuszy, być może nie doszło do tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów.

Źródło: Podkarpacka Policja

Shares