Kierujący autem nie ma prawa jazdy, a samochód nie posiada aktualnych badań technicznych

Niżańscy policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki Iveco, który jechał odcinkiem drogi wyłączonym z ruchu. Szybko wyszło na jaw, że kierujący autem nie ma prawa jazdy, a samochód nie posiada aktualnych badań technicznych. Oprócz mandatów karnych, 33-latka czeka odpowiedzialność za jazdę bez uprawnień.

Niżańscy funkcjonariusze, patrolując w poniedziałek ulice miasta, zauważyli kierującego dostawczym iveco, który nie stosował się do znaku B1 – „zakaz jazdy w obu kierunkach”. Pojazd zatrzymano do kontroli.

W trakcie sprawdzania danych mężczyzny w policyjnej bazie okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami. W trakcie dalszej kontroli wyszło na jaw, że dostawcze iveco nie posiada aktualnych badań technicznych.

Za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz niestosowanie się do znaku zakazu podczas jazdy, 33-latek został ukarany mandatami. Ponadto mężczyzna odpowie za naruszenie przepisu dotyczącego kierowania pojazdem pomimo cofniętych uprawnień za co grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: Podkarpacka Policja

Shares