„Mikołaj” dla dzieci w romskiej osadzie Podskalka pod Humennem. Do akcji może dołączyć każdy

Przez kilka lat przed covidem grupa przyjaciół z Sanoka w której skład wchodzili m.in. Robert Bańkosz, Dariusz Podbereski, Anna Nowakowska, Alina i Zygmunt Niedzielscy przy wsparciu wielu wspaniałych ludzi realizowała inicjatywę „Mikołaja” dla dzieci z romskiej osady Podskalka pod Humennem upominki na Mikołaja. Teraz po blisko 3- letniej przerwie związanej z covidem chce powrócić do tej inicjatywy i znowu zorganizować Mikołaja dla romskich dzieci. Do inicjatywy dzięki której dzieci na Mikołaja dostaną słodycze może dołączyć każdy.

Mikołaj u romskich dzieci w Podskalce 2019

„Dzieci w wieku poniżej 10 lat jest w Podskalce ponad 400. Myślę, że jeśli uda się zdobyć dla nich tylko po jednej czekoladzie, będzie to dla nich wielkie wydarzenie, gdyż uboga społeczność nie jest w stanie im nawet tego zapewnić.

Mikołaj u romskich dzieci w Podskalce 2019

Jedna czekolada, to u nas kwota: 2-3 złotych. Dla nich zaś to wspaniały prezent – jedyny jaki dostaną. Mam nadzieję, że uda się zebrać tą niewielką ilość osób, dzięki którym „Mikołaj” powróci do osady.

Jeśli ktoś zechce przyłączyć się do tej akcji, może zostawić czekoladę/czekolady, u mnie – w centrum Informacji Turystycznej Rynek 14 w Sanoku, w Centrum Informacji Turystycznej w Ustrzykach Dolnych u Jacka Łeszegi lub w Caritas w Myczkowcach u ks. Piotra Janika. Wkrótce podam jeszcze kontakt w Rzeszowie – Bieszczadzkiego Uniwersytetu Ludowego” – informuje w poście na FB Robert Bańkosz.

Słodycze można również przesłać na adres: Centrum Informacji Turystycznej w Sanoku Rynek 14, 38-500 Sanok.

Mikołaj u romskich dzieci w Podskalce 2019

Fot. Robert Bańkosz

Shares