30-latka podejrzana o dystrybucję podrobionych kosmetyków

Krośnieńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli blisko 150 opakowań podrobionych perfum. Produkty oznaczone były logotypami znanych marek i oferowane do sprzedaży jako oryginalne. Podejrzaną o wprowadzanie do obiegu nielegalnych kosmetyków jest 30-letnia mieszkanka Krosna.

Policjanci operacyjni Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krośnie wpadli na trop osoby zajmującej się dystrybucją podrobionych perfum. Nielegalne kosmetyki oferowane były do sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego. Funkcjonariusze ustalili, że osobą odpowiedzialną za dystrybucję podróbek w sieci może być 30-letnia mieszkanka Krosna.

Podczas przeszukania mieszkania na jednym z krośnieńskich osiedli, policjanci zabezpieczyli 145 flakonów perfum. Okazało się, że oferowane do sprzedaży kosmetyki nie były oryginalne. Nazwy markowych produktów stanowiły jedynie kamuflaż dla podrobionych perfum. Policjanci ustalili, że 30-latka nie posiadała licencji na sprzedaż oferowanych w sieci kosmetyków.

Za popełnione przestępstwo, podejrzanej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Podkarpacka Policja

Shares