Szlakiem murali gminy Bukowsko 

W przeciągu ostatnich 4 miesięcy gmina Bukowsko wzbogaciła się o kolejne murale, które zdobią zarówno przystanki w Tokarni i Dudyńcach jaki mur miejscowości Bukowsko.


W ramach projektu „Ziemia Ojców Naszych – MURALE” realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej w Bukowsku powstały trzy murale upamiętniające bohaterów naszej lokalnej historii i kultury. Na muralach uwiecznieni zostali Józef Piłsudski – marszałek Polski jeden z głównych organizatorów państwa polskiego, Aleksander Fredro – polski hrabia, komediopisarz, pamiętnikarz, poeta, ziemianin, oficer, oraz Tomasz Ścibor-Rylski -lokalny bohater powstania styczniowego.

Realizowane zadanie miało charakter edukacyjno-animacyjnych, dzięki czemu w stworzenie tych dzieł zaangażowani zostali mieszkańcy naszej gminy. Podczas warsztatów artystycznych z Arkadiuszem Andrejkow oraz aerografu z Markiem Szatkowskim ArtGarage udało się upamiętnić osoby, które odegrały ważną rolę w naszej historii i kulturze.


Zapraszamy do obejrzenia powstałych murali oraz zapoznania się z historią ich bohaterów. Niebawem zostanie udostępniony Państwu film z realizacji projektu.

Zadanie dofinansowano kwotą 27 000 zł ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.

źródło: Gmina Bukowsko

Shares