Tężnia solankowa w Ustrzykach Dolnych już działa!

Od końca kwietnia w Parku pod Dębami w Ustrzykach Dolnych działa tężnia solankowa. Można z niej korzystać w godzinach 8.00 – 18.00, a jednorazowa sesja inhalacyjna trwa 50 minut. Korzystanie z tężni, zarówno dla mieszkańców jak i turystów jest bezpłatne. Żeby włączyć wystarczy nacisnąć czerwony przycisk, który znajduje się poniżej tablicy informacyjnej.


Tężnia solankowa, nazywana również gradiernią to konstrukcja z drewna i gałązek, na które spływa bogato nasycona woda mineralna – solanka. Obiekt w naszej Gminie Ustrzyki Dolne ma 3,50 m wysokości, 1,50 m szerokości i 6 m długości.


Tężnia powstała dzięki ,,Europejskiemu Funduszowi na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestuje w obszary wiejskie’’. W ramach poddziałania: ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność’’ objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Projekt zrealizowało Karpackie Stowarzyszenie Turystyczno-Kulturalne ,,Źródła Karpat’’ wraz z partnerem – Gminą Ustrzyki Dolne.

Shares