Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w Ustrzykach Dolnych

W Ustrzyckim Parku Pod Dębami, po raz drugi, odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej szkół podstawowych i średnich z terenu działania Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ustrzykach Dolnych. Bezkonkurencyjna okazała się młodzież z Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych.

Zawody zorganizowane zostały przy współpracy Gminy Ustrzyki Dolne, Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego z siedzibą w Sanoku, Państwowej Straży Pożarnej w Ustrzykach Dolnych, Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych, Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojtkowej, Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne i Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Ustrzykach Dolnych.

W czwartkowych mistrzostwach udział wzięło trzynaście drużyn ze szkół powiatu bieszczadzkiego, leskiego, sanockiego i brzozowskiego. Przygotowano dla nich dziesięć stanowisk z różnego rodzaju zadaniami do wykonania. Wymagały one przede wszystkim wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Wszystkie drużyny doskonale sobie radziły, a cała impreza odbywała się w przyjaznej atmosferze i uczciwej rywalizacji. Najlepsza okazała się drużyna z Bieszczadzkiego Zespołu Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych. Na koniec wszystkim uczestnikom zostały wręczone nagrody.

Impreza z pewnością będzie kontynuowana. Pomysłodawczyni mistrzostw, kierownik Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Ustrzykach Dolnych, Anna Sydoryk już zapowiedziała kolejną edycję w przyszłym roku.

Shares