Konferencja pszczelarska w Sanoku

19 lutego już po raz 16 odbyła się zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Sanoku, Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale oraz Uczelnię Państwową w Sanoku konferencja pszczelarska. Spotkanie poprowadził inicjator konferencji, były starosta sanocki – Wacław Krawczyk

Wykład na temat interwencji w sektorze pszczelarskim w latach 2023 – 2027 oraz ekoschematów z roślinami miododajnymi w rolnictwie wygłosiła Natalia Jakubus z PODR w Boguchwale, natomiast o gospodarce pasiecznej w zmieniających się warunkach klimatycznych opowiedział Tomasz Kędziora z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego w Pszczelej Woli.

Konferencja była połączona z kiermaszem sprzętu i produktów pszczelarskich oraz sprzedażą węzy, ciasta i syropu do karmienia pszczół.

W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło ponad 150 osób, dla których poczęstunek przygotowali uczniowie z Zespołu Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku.

W konferencji udział wzięli m.in. starosta Stanisław Chęć, dr inż. Janusz Kilar, zastępca dyrektora PODR w Boguchwale, inż. Lesław Siedlecki, kanclerz Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku, radny Stanisław Lewicki, pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa: naczelnik Wojciech Skiba i Sebastian Koń.

źródło: Powiat Sanocki

Shares